Великий талант вимагає великої працьовитості.

Петро Чайковський




четвер, 27 березня 2014 р.

Світова література 8 клас.

"Живи по правді - ось найкраща проповідь".
 Вивчаємо творчість Мігеля де Сервантеса.
  Життя вихідця з бідної дворянської сім’ї, Мігеля де Сервантеса Сааведра, – захоплюючий пригодницький роман. Його цікаво читати, але навряд чи комусь захотілося б стати на місце головного героя, навіть пам’ятаючи про майже п’ятисотлітню посмертну славу.
Сервантес виконав шлях від лихого вояки до смиренного ченця. У проміжку були битви, в одній з яких він втратив руку, рабство – майже 9 років неволі, бідність, нелюбима служба і маса неприємностей, тюремне ув’язнення … І – в 1604 році – грандіозний успіх “Хитромудрий ідальго Дон Кіхот Ламанческий”.
У наступне десятиліття Сервантес пише другу частину «Дон Кіхота», поему «Подорож на Парнас», роман «Персілес і Сіхізмунда» (надрукований посмертно), безліч новел і драматичних творів. У його книгах безліч влучних фраз – результат багатого життєвого досвіду. “Боятися слід одного чоловіка і наодинці”, – відповідає героїня новели “Циганочка” подрузі, дивуються, як це не боїться красуня залишатися в компанії багатьох солдатів зовсім одна.
Але звичайно, насамперед Сервантес – автор “Дон Кіхота”. Цей роман написаний найбільшим гуманістом, на довгі часи який пояснив: люди злі, тому що їх зачарували. Їх не можна звинувачувати. Але треба всіма силами протистояти могутньому чаклуна і намагатися зняти чари з людей …
За кілька днів до смерті Сервантес постригся в ченці. 23 квітня 1616, в один день з іншим гуманістом, Вільямом Шекспіром, він помер.

Немає коментарів:

Дописати коментар