Поради від іноземців: як не треба поводитися в їхній країні
Відправляючись в іншу країну, вам не завадить ознайомитися з місцевими правилами поведінки і традиціями, щоб не вляпатися у щось або не здатися грубим.
Ми зібрали для вас поради від іноземців про те, як не треба поводитися в їхній країні. Це поради місцевих жителів, яким набридли надоїдливі туристи. Їх коментарі в інтернеті краще будь-яких путівників розкажуть, як правильно вести себе у них вдома.
Ірландія
- Якщо хтось пригостив вас випивкою, потрібно пригостити його у відповідь. І це стосується не тільки чоловіків: тут всі рівні.
- Не обов'язково залишати чайові тим, хто працює за барною стійкою, їм платять добре. А ось чайові для офіціанта вітаються.
- Так, і ми вже мільйон разів чули жарт про те, що ірландці - п'яниці.
Шотландія
- Не називайте тут нікого англійцем.
- Сила чоловіка, безпосередньо залежить від того, скільки він може випити. У нас не п'ють мало і не відмовляються від випивки.
Великобританія
- Ні в якому разі не порушуйте чергу, тут ви ризикуєте своїм життям.
Швеція
- Не лізьте без черги. На вас не накричать, і навіть не зненавидять, але хтось напише дуже-дуже злий статус у фейсбук, і його друзі засмутяться.
- Не потрібно починати розмову з незнайомими вам людьми (якщо, звичайно, вам не потрібна допомога).
- Сідайте якомога далі один від одного в громадському транспорті. А якщо вільне місце тільки поруч з кимось, то краще їхати стоячи.
- Ми не соціопати, просто це такий дивний спосіб бути чемним, не втручаючись в чужу зону комфорту. До речі, зона комфорту - 3 метри.
Нідерланди
- Якщо ви думаєте, що можете спокійно прогулюватися по велосипедній доріжці - ви зійшли з розуму. Пощади не чекайте: у кращому випадку вас просто вилають.
Бельгія
- Краще не кажіть нікому компліментів. Ми з легкістю витратимо наступні пів години, щоб довести, що насправді ми набагато гірші, а всі інші незрівнянно прекрасні.
Польща
- У громадських місцях заборонено палити і пити алкоголь. Більш того, якщо ви не п'єте і навіть не відкриваєте пляшку з алкоголем, а просто несете її в руках, вас також можуть оштрафувати.
- Червоний борщ у нас часто не їдять, а п'ють, так що в склянці може виявитися не напій, а цей суп. Можна купити борщ навіть у кавовому автоматі.
Франція
- Не можна додавати воду в вино, наливати соус на сир, додавати алкоголь в страву, єдиний виняток - морозиво, тут можна дати собі волю.
- Якщо ви питаєте дорогу, завжди починайте розмову у ввічливій формі. Використовуйте «вітаю», «вибачте», «чи не будете ви так ласкаві» та ін. Зрозуміло французькою мовою.
Греція
- Не вказуйте на когось розкритою долонею, цей образливий жест і, по суті, такий же, як ніби ви кажете комусь: «Так ви ж осел, пане».
Іран
- Чоловіки у нас не носять шорти в громадських місцях.
- Якщо ви будете відкрито критикувати уряд, то знайдете багато уваги.
- Місцеві можуть вимагати з вас грошей за те, що ви фотографуєте околиці. Не піддавайтеся на провокацію.
- При в'їзді в країну у вас можуть запитати логін і пароль від облікового запису соціальної мережі у цілях безпеки. Створіть помилковий запис перед від'їздом. На всяк випадок.
Туреччина
- Потрібно зняти взуття, коли ви входите в будинок, якщо тільки сам господар не скаже вам, що ви можете залишатися взутим.
- Не відмовляйтеся від чаю, тільки не від чаю. Це грубо.
- Є дві теми, які краще не зачіпати в спілкуванні з турками - курди і Кіпр. Не варто називати Стамбул Константинополем і плутати столицю держави (головне місто Туреччини зараз - Анкара).
- Якщо при зустрічі руку для рукостискання подає жінка, це виглядає дивно. Цей жест означає, що жінка готова познайомитися дуже близько.
Китай
- Не треба пити воду з-під крана, якщо не хочете заробити розлад шлунка, ну або померти.
Японія
- Якщо ви залишаєте чайові комусь, ви показуєте, що вважаєте його непрофесійним працівником, оскільки думаєте, що йому потрібна додаткова плата.
- У нас не розмовляють по мобільному телефону на станції, зупинках і тим більше в поїзді - це порушує спокій інших пасажирів і вважається верхом безкультур'я (всі пишуть SMSки).
Таїланд
- За невтішне висловлювання про короля або королівської сім'ї можете отримати п'ятнадцять років ув'язнення.
- Якщо місцевий житель запросив вас на обід, їжте повільніше, ніж він. Вкрай неввічливо, якщо гість раніше господаря впорається з вмістом тарілки.
Індія
- У нас прийнято торгуватися, і при тому, всюди - на ринках і в магазинах. Якщо не вмієте торгуватися, ніхто вас не буде поважати.
- Тільки не даруйте білих квітів - їх прийнято дарувати на похорон.
США
- Ні в якому разі не варто чіпати дітей, особливо якщо ви чужий для них. Вас не правильно зрозуміють і можуть заарештувати.
- У великих містах (особливо в Нью-Йорку) жителі швидко пересуваються. Завжди є хтось, хто швидше вас, - не шикуйтеся в лінію, давайте можливість обігнати себе.
- Притулитися до незнайомця в транспорті - це нормально, в магазині - ні.
- У підземці телефони не працюють - телефонуйте заздалегідь.
Венесуела
- Головне - не довіряти поліцейським і таксистам.
- Не показуйте телефон і гроші в громадських місцях - вас обов'язково пограбують.
Сальвадор
- Якщо ви говорите по-англійськи, місцеві жителі припускають, що ви з Америки, а значить у вас є гроші. Так що, швидше за все вони пограбують вас, коли знайдуть таку можливість. Вчіть іспанську.
Парагвай
- Краще триматися якомога далі від нашої поліції. Намагайтеся, щоб поліцейські не почули ваш акцент і не побачили ваші документи. Просто розраховуйте, що ви будете викладати приблизно 50 баксів кожен раз, коли ви проігноруєте це попередження.
Нова Зеландія
- Не висміюйте Хака.
- Не чіпайте наших овець.
- І заради бога, не шукайте кільце всевладдя.
Австралія
- Будь ласка, намагайтеся говорити з австралійським акцентом, нас це так веселить. І взагалі, це Австралія, робіть все, що вам заманеться.
Якщо вам є що додати про правила етикету та особливості спілкування в різних країнах, діліться у коментарях.
Немає коментарів:
Дописати коментар